Oferta

Nowoczesne obrabiarki CNC

Nowoczesne obrabiarki CNC wyróżniają się ze względu na szeroki potencjał produkcyjny. Z pomocą naszych maszyn możliwe jest precyzyjne frezowanie, grawerowanie oraz cięcie materiałów różnego typu, głównie zaś drewna, tworzyw sztucznych, metalu i dibondu. Maszyny CNC (komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych) można zaprogramować w dowolny sposób, co ułatwi uzyskanie precyzyjnie wykonanego produktu końcowego i jego idealnie powtarzalnych kopii, a tym samym prowadzenie produkcji masowej z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Innowacyjne podejście do produkcji

Wysoka niezawodność i innowacyjne podejście do obróbki tworzyw zrewolucjonizowały proces wytwarzania przedmiotów. Pierwsze tego typu maszyny do obróbki metalu i drewna (NC) powstawały już w latach 50. XX wieku i przeznaczone były dla przemysłu lotniczego. Inżynierowie opracowali maszyny, które po odczytaniu danych matematycznych dotyczących przedmiotu potrafiły wprawić w ruch frezarkę, a tym samym wyprodukować pożądany, zaprogramowany w urządzeniu kształt odpowiadający określonym wymogom technicznym. Niedługo potem pojawiły się współcześnie znane obrabiarki CNC do metalu, drewna, tworzyw sztucznych czy pleksi, wykorzystujące komputery do gromadzenia, przetwarzania i oddawania danych w formie precyzyjnie wytworzonych produktów końcowych.

Automatyzacja produkcji

Dzięki maszynom do obróbki możliwa stała się pełna automatyzacja produkcji. Odpowiedzialne są za to samodzielnie działające systemy sterowania, regulacji oraz zarządzania maszyną. Właśnie dzięki sterowaniu komputerowemu realne staje się wprawienie urządzenia w ruch i tym samym prowadzenie masowej produkcji, jednak nie tylko. Nowoczesne maszyny CNC do metalu, pleksi, sklejki, tworzyw sztucznych, drewna i materiałów drewnopodobnych, coraz doskonalsze w przetwarzaniu informacji, są w stanie wyprodukować unikatowy przedmiot o niespotykanym kształcie, a także realizować coraz bardziej skomplikowane projekty do produkcji jednostkowej.
Warto jednak podkreślić, że układ sterowania numerycznego jest szczególnie pożądany w przypadku wyrobu masowego: komputer zapamiętuje parametry obróbcze i przechowuje je w programie obsługującym. Umożliwia również zmianę konfiguracji oraz projektowanie dowolnych kształtów, które następnie znajdą swoje odzwierciedlenie w postaci produktu końcowego.

Standardowe wyposażenie przedsiębiorstw produkcyjnych

Obecnie maszyny CNC do drewna, metalu, pleksi, dibondu oraz tworzyw sztucznych to niemal standardowe wyposażenie każdego przedsiębiorstwa chcącego zaoferować swoim klientom doskonale wykonane wyroby. Maszyny CNC to przy tym bardzo proste i łatwe w obsłudze urządzenia, działające w płynny sposób – zachowują kolejność wykonania poszczególnych etapów wyrobu oraz najdrobniejszych parametrów przedmiotu. Cały proces odbywa się w niezwykle szybki sposób, co generuje dodatkowe oszczędności czasowe i pozwala na jeszcze lepsze planowanie procesu produkcji.

Etapy obróbki CNC tworzyw sztucznych, drewna i metalu

Podczas produkcji maszyn CNC kierujemy się nie tylko precyzją, ale także wydajnością. Stosowanie tego typu urządzeń znacznie przyspiesza proces produkcji i umożliwia tym samym uzyskanie identycznych wyrobów z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, dibondu lub pleksi w produkcji masowej, nawet przy bardzo złożonych kształtach. Innowacyjny sposób sterowania maszynami CNC (poprzez kompatybilny z maszyną komputer sterujący) pozwala na wpisanie precyzyjnych danych obróbczych. W ten sposób, po etapie projektowania, można przejść do przetwarzania projektu na informacje zrozumiałe dla sterownika maszyny, co umożliwi wykonanie przedmiotu zgodnie z wcześniejszym założeniem.

Główne cechy obrabiarek CNC

W powyższym tekście znalazło się sporo informacji dotyczących pożytku płynącego ze stosowania nowoczesnych obrabiarek w toku produkcji. Warto jednak podkreślić raz jeszcze, dlaczego komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych jest tak pożądane w przemyśle:

1. Dane dotyczące przedmiotu można przekazywać maszynie za pomocą powszechnie stosowanych nośników pamięci; dodatkowo są one przechowywane w komputerze sterującym maszyną, dzięki czemu sprawdzają się podczas produkcji masowej.

2. Podczas stosowania urządzeń tego typu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia niedokładności wynikających z błędów ludzkich. Innymi słowy, funkcje sterownicze przejmuje komputer, który posiada bardzo niewielki margines błędu; zachowana zostaje w ten sposób maksymalna precyzja obróbki.

3. Bez względu na typ, każda nasza obrabiarka CNC jest urządzeniem prostym w obsłudze, nie wymagającym większych umiejętności. Nawet niewykwalifikowane osoby mogą w krótkim czasie nauczyć się sterowania urządzeniem. Wystarczy przejść specjalne szkolenie, podczas którego pracownik zapoznaje się ze wszystkimi wytycznymi oraz środkami bezpieczeństwa związanymi z prowadzeniem produkcji z użyciem naszego sprzętu.

4. Jakość produktów jest jednakowa; urządzenie CNC umożliwia otrzymanie identycznych wyrobów. Pozwoli to na zwiększenie jakości oferowanych przedmiotów, a także ciągłe doskonalenie produkcji. Przy tym wart pamiętać, że ilość braków w produkcji spada do minimum.

5. Wydajność, przejawiająca się w znacznie większej liczbie pozyskiwanych w trakcie produkcji przedmiotów, szybszym czasie skrawania tworzywa, możliwości doskonalenia wyrobów pod względem parametrów, a tym samym znacznie krótszych cyklach produkcyjnych. `

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. Jeśli możemy udzielić jakichkolwiek dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.